Icon search Icon Facebook Icon Instagram Icon Twitter Icon LinkedIn Icon Play ANBI icon-checkbox Vriendenloterij Bijzondere-locaties Bijzondere-locaties Monument-en-Bed Monument-en-Bed Museumhuizen icon-huren-nav Museumhuizen Hendrickdekeyser Hendrickdekeyser icon-maps icon-left icon-right icon-close icon-phone-call icon-email icon-kamers icon-lijst icon-perceeloppervlak icon-plattegrond icon-woonoppervlak icon-checkmark icon-buitenruimte icon-cart icon-remove icon-quote icon-calendar icon-guests
kloosterstraat 9

Kloosterstraat 9

1411 RS Naarden, Noord-Holland

Bekijk op kaart
Jaar van verwerving
1957
Bouwjaar
1625

Kloosterstraat 9 ligt midden in Naarden Vesting en kent een lange bewoningsgeschiedenis. Het huis dateert uit 1621 en werd gebouwd tegelijk met het buurpand aan de rechterzijde. Mogelijk zijn delen van het huidige huis, zoals de balken en kelders, nog ouder en afkomstig van een eerder huis op deze plek.

kloosterstraat 9

Veranderingen aan het huis

In de loop der tijd is het huis verschillende keren aangepast. Rond 1800 vond een verbouwing plaats waarbij de oorspronkelijke topgevel verdween. Oorspronkelijk was deze gevel vergelijkbaar met die van het naastgelegen pand op nummer 11.

Ook het interieur veranderde. In de 17de eeuw bestond het huis uit vier vertrekken van ongeveer gelijke grootte: een voorkamer met schouw, een zijkamer en twee vertrekken aan de achterzijde. In de 18de eeuw werd deze indeling aangepast en werd een gang aangelegd die toegang gaf tot de verschillende kamers. In het midden van het huis bevindt zich nog altijd de 17de-eeuwse spiltrap, bereikbaar vanuit het voorhuis.

kloosterstraat 9

Bewoning en gebruik

Vanaf de 18de eeuw is meer bekend over de bewoners. Het huis werd destijds verhuurd door de Gereformeerde Diaconie, waarbij de huurinkomsten werden gebruikt voor de armenzorg in Naarden.

Sinds 1832 kwam het pand weer in particuliere handen, toen koopman Barend van Amerongen het huis verwierf. Hij bewoonde het met zijn gezin en een dienstmeisje. In de loop van de 19de eeuw werd de woning aangepast voor dubbele bewoning, wat aansluit bij de veranderende woonbehoeften in die periode.

In 1957 werd het pand verworven door Hendrick de Keyser Monumenten. Tegenwoordig wordt het huis verhuurd voor permanente bewoning.

Blijf ontdekken

met onze maandelijkse nieuwsbrief

  • Verhalen uit bijzondere monumenten
  • Activiteiten en openstellingen
  • Actueel huuraanbod
Ontvang de nieuwsbrief