Icon search Icon Facebook Icon Instagram Icon Twitter Icon LinkedIn Icon Play ANBI icon-checkbox Vriendenloterij Bijzondere-locaties Bijzondere-locaties Monument-en-Bed Monument-en-Bed Museumhuizen icon-huren-nav Museumhuizen Hendrickdekeyser Hendrickdekeyser icon-maps icon-left icon-right icon-close icon-phone-call icon-email icon-kamers icon-lijst icon-perceeloppervlak icon-plattegrond icon-woonoppervlak icon-checkmark icon-buitenruimte icon-cart icon-remove icon-quote icon-calendar icon-guests

Op zaterdag 14 juni treedt het muzikale duo La Strada op in de kerk van Hegebeintum met de voorstelling ‘De dam naar Ameland’. In het verhaal wordt de luisteraar meegenomen naar de negentiende eeuw. In die tijd kwam de heer van Hoenlo met het plan om Ameland te verbinden met het vasteland door een dijk te bouwen van het eiland naar Holwerd. In de eerste uitgave van de Bosatlas van 1877 staat deze ook getekend. Een dam in de Waddenzee. Waarom is deze later verdwenen? Welke rol speelt de heer uit Hoenlo? Deze vragen vormen de basis voor een spannend verhaal. De voorstelling begint om 20.00 uur.

‘De Dam naar Ameland’ is een voorstelling waarin de geschiedenis van de dam naar Ameland wordt verteld en verbeeld in geprojecteerde aquarellen. La Strada zocht hierbij passende muziek, onder andere uit hun Ierse en Keltische repertoire. De muziek, het verhaal en de tekeningen vormen samen een mooi geheel. Het duo La Strada wordt gevormd door violiste Els Dekker en accordeonist Joost van Son. Els Dekker verzorgde ook de tekeningen bij de voorstelling. De voorstelling begint om 20.00 uur en de entree bedraagt €10,00. Tickets kunnen gereserveerd worden via muziek@joostvanson.nl of op de avond zelf bij de kerk contant betaald worden. In de pauze kunnen de bezoekers bij ‘Het Lokaal’ tegenover de kerk terecht voor koffie, thee en fris. Parkeren kan bij de bietenopslag aan de Harstawei. Mensen die minder goed ter been zijn kunnen parkeren bij het Kennis- en Ynformaasjesintrum aan de Pypkedyk 4.